+ 48 884 - 867 - 484

Wszystko, co musisz wiedzieć o konsolkach

 

Konsolki to meble, które można ustawić niemal w dowolnym miejscu w domu. Często można je spotkać w przedpokojach, korytarzach lub za sofami w salonie. Są doskonałym sposobem na wypełnienie małych przestrzeni i mogą służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania, jednocześnie podkreślając Twoją osobowość i wystrój Twojego domu.

 

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się konsolka?

Konsolka w przedpokoju

Standardowym zastosowaniem konsolek jest korytarz lub przedpokój. Ustawiona w ten sposób konsolka  będzie pierwszą rzeczą, z której skorzystasz lub którą zobaczysz przy wejściu. Konsolę można umieścić pod grafiką ścienną, aby zwrócić uwagę na dzieło, pod lustrem lub na pustej ścianie i udekorować. Przestrzeń pod konsolką zapewnia miejsce do przechowywania butów i plecaków.

Konsolka w jadalni 

Konsolka doskonale sprawdzi się również w jadalni. W większości przypadków umieszczenie konsoli blisko stołu w jadalni zapewnia dodatkową powierzchnię blatu do umieszczenia przedmiotów, które nie są potrzebne na głównym stole. Jeśli zabawiasz gości, Twoja konsolka może służyć jako tymczasowy bar.

 

Konsolka w salonie 

Istnieje wiele sposobów wykorzystania konsolek w salonie. Można jej używać jako przedłużonego stolika bocznego lub ustawić go przy ścianie, aby poprawić wygląd pomieszczenia i stworzyć niecodzienną aranżację. Konsolka może się przydać, jeśli chcesz uporządkować stolik kawowy i dodać więcej światła do pomieszczenia.

 

Konsolka w sypialni 

Możesz je z powodzenie wykorzystać w swojej sypialni. Umieszczając lustro powyżej i dodając akcentujący stołek lub krzesło, możesz stworzyć niestandardową toaletkę. Możesz także dodać lampę oraz biżuterię, perfumy i inne przedmioty, aby stworzyć konsolę, która będzie piękna i funkcjonalna.

 

Konsolki w sypialni mogą również pełnić funkcję szafek nocnych. Będziesz mieć dużo miejsca na lampki do czytania i książki, a przestrzeń pod konsolką można wykorzystać na ozdobne schowki i kosze.

 

Jak ozdobić konsolkę

Nie przeocz wysokości

Aby uzyskać spójny projekt, należy rozważyć podejście trójwarstwowe: niską, średnią i wysoką. Świetnie będzie wyglądać, jeśli użyjesz długiej, wąskiej i niskiej tacy, w połączeniu z ramkami do zdjęć lub książkami średniej wysokości oraz wysoką lampą, lub wazonem.

 

Wybierz minimalizm

Podczas dekoracji powinnaś skupić się na podejściu „mniej znaczy więcej”. W ten sposób wystrój konsolki nie przytłoczy ani nie odwróci uwagi od reszty pokoju. Jeśli konsolka znajduje się w korytarzu lub przedpokoju, pomocne może być umieszczenie na niej misy lub tacy, na której będą przechowywane takie rzeczy, jak klucze lub portfel. Pomoże to zmniejszyć widoczność bałaganu wizualnego. Dzięki temu konsolka stanie się zamierzonym elementem dekoracyjnym.

 

Zrównoważ dekoracje

Ważne jest, aby zachować równowagę między przedmiotami na blacie konsoli. Możesz spróbować dodać pojedynczy wysoki wazon po jednej stronie konsoli ze świeżymi kwiatami oraz kilka ramek do zdjęć i mniejszych przedmiotów po drugiej stronie, aby zrównoważyć wygląd.

 

Dodaj lustro

Lustra do przedpokoju stanowią skuteczny i prosty dodatek dekoracyjny do konsolek i mogą pomóc dodać osobowości. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, duże okrągłe lustro świetnie sprawdzi się umieszczone nad konsolą. Lustra będą również miejscem, w którym możesz ostatecznie przyjrzeć się swojemu wyglądowi, zanim wyjdziesz z domu.

 

Udekoruj przestrzeń dywanikiem

Dobrze dobrany dywanik pod konsolą ociepli Twoją przestrzeń. Ponadto dywaniki wizualnie dzielą otwartą przestrzeń. Jeśli konsola znajduje się w przedpokoju, upewnij się, że dywanik jest trwały i wytrzyma codzienny ruch pieszy.

 

Nie zapomnij o świetle

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której ludzie często zapominają podczas urządzania domu, jest oświetlenie. Oświetlenie na blacie konsoli oświetli pomieszczenie i poprawi jego wygląd.

 

Włącz świeżą zieleń

Dla tych, którzy kochają zieleń w swoim domu, konsolka jest świetną przestrzenią do jej wyeksponowania. Rośliny mogą dodać świeżego wyglądu każdemu pomieszczeniu w domu. 

Podkreśl przemyślane wykończenia

Rozważ dodanie artystycznych i kolorowych akcentów do swojej konsolki. Można to osiągnąć, używając ułożonych w stos książek oraz małych roślin.

 

Udostępnij trochę blasku

Błyszczące lub odbijające światło przedmioty stanowią świetne dekoracje. Na przykład kryształy to naturalne i niezwykle piękne przedmioty, które dają specjalne efekty za pomocą odbijanego światła. Odrobina brokatowego błysku również wniesie świetną energię do Twojej przestrzeni.

 

Co wziąć pod uwagę przy zakupie stołu konsolowego

Wybierz niekonwencjonalność

Konsole są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki spersonalizowanemu stolikowi konsolowemu możesz pokazać swój styl i osobowość.

 

Materiały mają znaczenie

Różne materiały mogą sprawić, że Twoja przestrzeń będzie bardziej piętrowa i zebrana. Użycie różnych materiałów na konsolę wniesie do Twojej przestrzeni mnóstwo głębi i tekstury. 

Na przykład konsolka z litego drewna idealnie nadaje się do nadania Twojej przestrzeni stylu industrialnego, vintage lub skandynawskiego. Stanowi eleganckie wykończenie wybranej przez Ciebie dekoracji. Odkryj różne konsole i ich wartość dodaną, aby udekorować swoje wnętrze!

 

Natomiast konsolka ze spieku kwarcowego to świetny sposób na dodanie eleganckiego stylu do Twojego domu. 

 

Konsolki z naszej oferty występują w wielu różnych rozmiarach, estetyce i wykończeniach, dzięki czemu możesz znaleźć taki, który idealnie pasuje do Twojego wystroju.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane produkty

SIMPLE konsolka dębowa w stylu industrialnym 

SIMPLE konsolka dębowa w stylu industrialnym 

Konsolka Cubik to prosty i uniwersalny mebel, który doskonale wpisze się w niejedno wnętrze. Solidne metalowe nogi w kształcie litery X wraz...
CUBIK konsolka z dębowym blatem i metalowymi nogami

CUBIK konsolka z dębowym blatem i metalowymi nogami

  Konsolka Cubik to prosty i minimalistyczny mebel, który doskonale wpisze się w niejedno wnętrze. Jest to praktyczny mebel do przedpokoju ...
DIORE ekskluzywna konsolka ze spiekiem kwarcowym

DIORE ekskluzywna konsolka ze spiekiem kwarcowym

Konsolka Diore to mebel, który emanuje dużą lekkością. Połączenie włoskiego spieku kwarcowego wraz ze smukłymi nóżkami sprawia, że mebel ten...