+ 48 884 - 867 - 484

MEBLE DREWNIANE - karta produktu

 

 

KARTA PRODUKTU – MEBLE Z NATURALNEGO DREWNA

 

Szanowny Kliencie,

 

Meble naszej produkcji mają charakter rustykalny. Zatem sęki, pęknięcia, przebarwienia błyszcze oraz inne naturalne lub nabyte cechy stanowią ich nieodzowny element, który nie wpływa na trwałość i stabilność drewna a świadczy jedynie o jego naturalności. Wspomniane cechy nie stanowią wady produkcyjnej naszych mebli i nie podlegają w związku z tym reklamacji.  Różnorodności struktury sprawiają, że nasze produkty są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Z uwagi na naturalne pochodzenie drewna, każdy mebel jest unikalny. 

 

 

Nie ma dwóch identycznych mebli. I to jest niekwestionowany atut naszych produktów.

 

Drewno jest produktem naturalnym, który na zmiany temperatury i wilgotności reaguje rozszerzając się i kurcząc. Czasami zmiany te mogą być zauważalne w fizycznym wyglądzie produktu. Oznacza to, że nasze produkty mogą z czasem pęknąć, skurczyć się lub wygiąć w niektórych obszarach. To niekoniecznie jest typowe lub powszechne. Jednak, jak w przypadku wszystkich kawałków prawdziwego drewna jest to zdecydowanie możliwe. Dokładamy wszelkich starań, aby temu zapobiec, wykorzystując w procesie produkcji różnorodne zabiegi technologiczne.

Drewno, jak wszystkie naturalne materiały, ma nieodłączne różnice w kolorze i rysunku słojów. Ze względu na różnice spowodowane naturalnym pochodzeniem produktu, na które firma nie ma wpływu, Meble Remo dokłada wszelkich starań, aby dopasować dostarczone próbki wykończenia i próbki usłojenia. Każda deska blatu ma indywidualną strukturę i usłojenie. W związku z tym inaczej zachowuje się w procesie obróbki produkcyjnej. Meble Remo nie gwarantuje dokładnego odwzorowania całości rysunku drewna z dostarczonej próbki ze względu na naturalne zróżnicowanie drewna.  

Produkowane przez nas meble już w fazie produkcji zostają wstępnie zabezpieczone i dostosowane do bezpośredniego użytkowania, jednakże bardzo ważne jest to, aby o meble systematycznie dbać i właściwie je użytkować.

 

ZASADY WŁAŚCIWEGO UŻYTKOWANIA MEBLI Z NATURALNEGO DREWNA

 • Meble powinny być użytkowane w warunkach domowych w normalnej wilgotności powietrza (45% do 60%) i w temperaturze pokojowej do 22˚C.
 • Meble powinny znajdować się w odległości co najmniej 2 metrów od intensywnych źródeł ciepła takich jak: kominek, kaloryfer, grzejnik elektryczny itp.
 • Do czyszczenia mebli nie należy używać substancji chemicznych .
 • Zaleca się używanie suchych lub lekko wilgotnych miękkich ściereczek natomiast używanie środków pielęgnująco-czyszczących przeznaczonych do mebli znajdujących się w ogólnodostępnym handlu mogą być użyte wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego.
 • Meble nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z gorącymi lub wilgotnymi przedmiotami, należy stosować podstawki aby uniknąć plam lub odkształceń.
 • Meble nie powinny być pokrywane sztucznymi materiałami takimi jak folia, PCV, kamień, szkło, aby zapewnić im naturalny proces oddychania.
 • Meble powinny być ustawione na poziomym, równym podłożu aby uniknąć powstaniu odkształceń, wynikających z dostosowania się mebli do nierówności podłoża.
 • Meble nie powinny być eksponowane na słońcu ani w pobliżu miejsc o zwiększonej wilgotności np. stawy, oczka wodne.

 

ZASADY DOTYCZĄCE KONSERWACJI MEBLI

 

Powierzchnie olejowane:

W przypadku zmatowienia powierzchni blatu lub jego przetarcia należy nanieść na blat powłokę olejowosku. Do zabezpieczenia blatów dębowych standardowo używamy oleju OSMO 3065.  Aby uniknąć przebarwień po olejowaniu, starajmy się olej rozprowadzić równomiernie wzdłuż słoi mebli.

 

Uwaga!

 1. W przypadku blatów olejowanych proszę unikać stawiania bezpośrednio na blacie gorących przedmiotów takich jak: szklanki, miski, garnki z uwagi na fakt, iż mogą wystąpić „odparzenia” drewna.
 2. Rozlany alkohol może powodować plamy na blacie.

 

W A Ż N E

 

Z uwagi na fakt, że nasze meble są produkowane z naturalnego drewna reklamacji nie podlegają:

 • Przebarwienia;
 • Odparzenia drewna powstałe podczas użytkowania mebla;
 • Uszkodzenia mechaniczne, wgnioty, zarysowania;
 • Pęknięcia;
 • Naturalne ubytki drewna;
 • Zmiany wymiarów;
 • Różnice kolorystyczne;
 • Wszelka ingerencja w konstrukcję i blat mebla;

 

Gwarancja obowiązuje na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.  

 

Dostarczone meble mogą się różnić +/- 3% od wymiarów katalogowych.