+ 48 884 - 867 - 484

8 powodów, dla których warto wybrać meble DREWNIANE

 

 

Dlaczego warto inwestować w meble z drewna?

 

Drewno od wieków było wybieranym materiałem do wytwarzania mebli.

I choć z czasem na rynku pojawiły się alternatywne materiały, tańsze w produkcji masowej niż drewno, takie jak laminaty czy okleiny naturalne to meble drewniany zyskały tylko na znaczeniu.

W meblach wykonanych z drewna jest coś ponadczasowego - estetyka, która zachowała swoje znaczenie od czasów faraonów do dnia dzisiejszego.

 

A oto dlaczego:

 

1) Niepowtarzalny wygląd i charakter

Drewniane meble charakteryzuje niepowtarzalny urok dzięki naturalnemu zróżnicowaniu słojów i kolorystyki czy obecności sęków. Wszystkie meble z litego drewna, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, są wyjątkowe w porównaniu z masowo produkowanymi  meblami, które mają identyczny wygląd.

 

Naturalny wygląd i kunszt wykonania mebla z litego drewna w połączeniu ze sposobem jego starzenia się, składa się na jego trwały wygląd i niepowtarzalną osobowość.

 

Dodanie do pokoju drewnianego mebla całkowicie zmieni jego wygląd i charakter, nadając każdemu pomieszczeniu elegancji, uroku i wyrafinowania.

 

2) Uniwersalność

 

Meble drewniane wpasują się w każdą estetykę domu.

 

Wyglądają dobrze w każdym stylu - industrialnym, rustykalnym, klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim itp.

Niezależnie od tego w jakim stylu zaaranżowałeś swoje wnętrze, możesz liczyć na to że meble drewniane doskonale się w nim odnajdą i podkreślą jego charakter.

 

3) Wytrzymałość

Meble drewniane są wyjątkowo wytrzymałe i wymagają niewielkiej konserwacji. Są idealnym wyborem dla każdego, kto szuka długowieczności swoich drewnianych mebli. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na drewno dębowe, jesion czy orzech amerykański, na pewno otrzymasz produkt, który przetrwa pokolenia.

 

Może wytrzymać lata użytkowania nawet najbardziej aktywnej rodziny. Pomyśl o nieostrożnych nastolatkach, maluchach władających kredkami lub nieudanym projekcie męża itp.

 

W przeciwieństwie do wielu tańszych materiałów, których ludzie używają obecnie do produkcji mebli, drewno wytrzymuje lata przy bardzo niewielkiej konserwacji.

 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, drewno pozostaje najtrwalszym materiałem na rynku.

 

Drewno starzeje się jak niewiele innych materiałów.

 

 

4) Łatwość utrzymania w czystości 

 

Meble drewniane są nie tylko niezwykle trwałe, ale także łatwe w utrzymaniu.

 

Upewnij się, że trzymasz go z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródła ciepła (kominek, kaloryfer). Upewnij się, że nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą - to połowa sukcesu.

 

Czyszczenie drewna jest zwykle tak proste, jak regularne odkurzanie.

Plamy i inne lepkie zabrudzenia można czyścić wilgotną ściereczką z mikrofibry.

 

To takie proste!

 

* Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi ochrony mebli drewnianych, aby zapewnić ich długowieczność.

 

 

5) To mądra inwestycja

 

Kupując meble z litego drewna, możesz je traktować jako inwestycję, ponieważ wytrzymują BARDZO długo. Tańsze meble zazwyczaj wymagają wymiany w ciągu kilku lat, co również powoduje powstawanie niepotrzebnych odpadów na naszych wysypiskach.

 

Inwestując w meble z litego drewna, na dłuższą metę wydasz mniej, a przy tym będziesz przyjazny dla środowiska. To po prostu mądra rzecz.

 

6) Możliwość renowacji

 

Renowacja to łatwy i tani sposób na ponowne wydobycie naturalnego piękna starszych mebli drewnianych. Szlifowanie i wykańczanie drewnianych mebli zapewni im drugie, trzecie, a nawet czwarte życie.

 

Nie będziesz musiał wielokrotnie wymieniać swoich drewnianych mebli, w przeciwieństwie do innych mebli syntetycznych, mebli wykonanych z materiałów drewnopochodnych i kompozytów.

 

 

7) Nigdy nie wychodzi z mody

 

Meble z drewna nie są modą – materiał ten jest używany w budowie mebli od pokoleń i oferuje ponadczasowy wygląd.

 

Nawet jeśli Twoje tendencje w aranżacji wnętrz zmieniają się z biegiem lat, Twój mebel  z litego drewna nigdy nie zaniedba estetyki Twojego wnętrza.

 

 

8) To najbardziej ekologiczny wybór

 

Coraz więcej z nas zaczyna dokonywać bardziej ekologicznych wyborów w ramach naszego stylu życia i zmniejsza ślad węglowy - dlatego naturalne jest zastanawianie się, czy kupowanie drewnianych mebli podczas urządzania naszych domów jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju?

 

Po pierwsze drewno jest surowcem najbardziej przyjaznym dla środowiska. Można go nieskończenie uzupełniać i odnawiać, ponieważ jest to jedyny materiał budowlany wytworzony ze słońca, deszczu i dwutlenku węgla w powietrzu.

 

Ponadto mamy teraz surowe przepisy dotyczące selektywnego zbioru, aby zapewnić, że nasze zasoby naturalne są pozyskiwane w sposób zrównoważony.

 

Wreszcie meble z litego drewna są w 100% biodegradowalne, w przeciwieństwie do wielu materiałów syntetycznych używanych do produkcji mebli. Wszelkie odpady pochodzące z mebli z litego drewna w końcu ulegną rozkładowi, dzięki czemu są lepsze dla środowiska.

 

Ogólnie rzecz biorąc, wybór drewna jest wyborem przyjaznym dla środowiska dla każdego, kto obawia się o swój ślad węglowy.

 

 

 

Gratulacje! Wiesz już wystarczająco dużo, aby podjąć świadomą decyzję, decydując się na zakup nowych mebli do swojego domu.

 

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł przyniósł Ci jakąś wartość, a jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować więcej porad, nie wahaj się skontaktować z nami.

 

Polecane produkty

CALIPSO elegancki stół dębowy z metalowymi nogami

CALIPSO elegancki stół dębowy z metalowymi nogami

Stół drewniany Calipso to niezwykle elegancka i delikatna propozycja do jadalni czy salonu. Blat dębowy w kształcie beczki z głębokim podcię...
SIMPLE rustykalny stół z litego dębu z metalowymi nogami 

SIMPLE rustykalny stół z litego dębu z metalowymi nogami 

Stół do jadalni Simple z rustykalnym blatem dębowym i metalową podstawą doda odrobinę wiejskiego szyku do Twojego wnętrza. Dzięki szerokiej ...
LEVANTE lity stół dębowy do jadalni

LEVANTE lity stół dębowy do jadalni

Stół jadalniany z dębowym blatem na czterech solidnych metalowych nogach Levante to mebel, który wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale ...
UDINE loftowy stół drewniany z metalowymi nogami 

UDINE loftowy stół drewniany z metalowymi nogami 

Stół Udine to mebel, którego solidny blat z litego dębu doskonale kontrastuje z nogami o prostych liniach w kształcie odwróconej litery "U"....
SOHO elegancki stół z litego dębu z metalowymi nogami

SOHO elegancki stół z litego dębu z metalowymi nogami

Stół drewniany Soho to ponadczasowa propozycja dla osób, które cenią proste i eleganckie meble w swoich wnętrzach. Stół urzeka swoją lekkośc...